تبلیغات
welcome to my blog - نرم افزار مدیریت Botnet ها منتشر شد!
 نرم افزار مدیریت Botnet ها منتشر شد! ... کامپیوتر ,

نرم افزار مدیریت Botnet ها منتشر شد!

منبع :Techworld
یك نرم افزار جدید و غیر معمولی جهت كنترل و دیده بانی شبكه های Bot توسط شركت امنیتی پاندا كشف و افشاء شد.
این نرم افزار كه به نام Zunker می باشد شبیه یك نرم افزار مدیریت كامپیوتر های رومیزی می باشد كه تا به حال شبیه آن منتشر نشده است.این شركت اذعان داشت كه این نرم افزار قادر است یك رابط كاربری بسیار ساده ای در اختیار كاربران قرار دهد و از این طریق مدیریت شبكه های Bot را افزایش می دهد. این نرم افزار امكان اعمال دستورات روی زامبی ها و یا كنترل بیشتر آنها را فراهم می سازد.
شبیه اغلب نرم افزارهای مدیریت كامپیوتر های رومیزی Zunker نیز با همان امكانات عمل می كند و تنها تفاوت آن است كه این برنامه غیر قانونی می باشد.
بنابر گفته شركت امنیتی پاندا، Zunker گنجایش كنترل بیش از ده ها هزار كامپیوتر زامبی را دارد كه در 54 كشور جهان وسعت داشته باشند.
به گفته Luis Corron ، این نرم افزار با ظرافت خاصی ساخته شده است و روش های مدیریتی شبكه های Bot را بسیار آسان تر كرده است. این نرم افزار می تواند زامبی ها را بر اساس كشورهای مربوطه دسته بندی كند و آمار سیستم های روشن و در دسترس و میزان ارسال هرزنامه توسط آنها را كنترل كند.

Zunker همچنین آمارهای مورد نیاز را در اختیار كاربران خود قرار می دهد. این آمار ها نشان دهنده سیستم های روشن و ایجاد دستوراتی مبنی بر نگهداری هر چه بیشتر این زامبی ها می باشد.
Corron ادامه می دهد: « پدیده Zunker ، برنامه هایی را جهت كنترل و مدیریت شبكه های Bot در یك رابط كاربری ساده و آسان در اختیار یك مهاجم قرار می دهد.»
لازم به ذكر است كه امروزه مهاجمین به دلیل درآمد حاصل از ارسال هرزنامه ها توسط شبكه های Bot ، به این نوع حمله توجه خاصی پیدا كرده اند.


نوشته شده توسط فائزه در سه شنبه 25 اردیبهشت 1386 و ساعت 08:05 ق.ظ
ویرایش شده در چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386 ساعت 10:05 ق.ظ
 نوشته های پیشین
+ اولین ها در ایران
+ تازه ها
+ بالاخره وقتش شد!!!!!!!!!
+ دفاعیه
+ شوخی با مغز
+ نتایج آزمون جامع و ارزیابی حرفه ای دوره های علمی – کاربردی پودمانی 29 مرداد اعلام می شود
+ نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد
+ یه پیره زن 200 ساله
+ پرخاشگری حمله قلبی می‌آورد
+ مداد در سر یک زن ۵۹ ساله!!!!!!!!!
+ اعلام نتایج اولین آزمون جامع و ارزیابی حرفه ای علمی کاربردی در اواسط مرداد ماه
+ پایان نامه تحصیلی رضا پهلوی
+ عشق را زندگی کردن...
+ پارسی را پاس بداریم
+

صفحات :