تبلیغات
welcome to my blog - مطالب فروردین 1386
 فرشته بیکار % ... داستان ,

روزی مردی خواب عجیبی دید او دید که پیش فرشته هاست و به کارهای آن ها نگاه میکند.

هنگام ورود، دسته بزرگی از فرشتگان را دید که سخت مشغول کارند و تند تند نامه هایی را که توسط پیک ها از زمین می رسند، باز می کنند و آن ها را داخل جعبه می گذارند.

مرد از فرشته ای پرسید، شما چه کار می کنید؟ فرشته در حالی که داشت نامه ای را باز می کرد، گفت این جا بخش دریافت است و دعاها و تقاضاهای مردم از خداوند را تحویل می گیریم ،

مرد کمی جلوتر رفت، باز تعدادی از فرشتگان را دید که کاغذهایی را داخل پاکت میگذارندو آن ها را توسط پیک ها یی به زمین می فرستند. مرد پرسید شماها چکار می کنید؟

یکی از فرشتگان با عجله گفت: این جا بخش ارسال است، ما الطاف و رحمت های خداوندی را برای بندگان می فرستیم. مرد کمی جلوتر رفت و یک فرشته را دید که بیکار نشسته ، مرد با تعجب از فرشته پرسید: شما چرا بیکارید؟

فرشته جواب داد: این جا بخش تصدیق جواب است.

مردمی که دعاهایشان مستجاب شده، باید جواب بفرستند ولی عده بسیار کمی جواب می دهند.

مرد از فرشته پرسید: مردم چگونه می توانند جواب بفرستند؟ فرشته پاسخ داد: بسیار ساده :

 

فقط کافی است بگویند: خدایا شکر


نوشته شده توسط فائزه در دوشنبه 27 فروردین 1386 و ساعت 04:04 ق.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 «اینترنت ملی» به تاریخ پیوست ... کامپیوتر ,

در سال جاری نه تنها اسمی از اینترنت ملی در بودجه پیشنهادی دولت برده نشد، بلكه حتی بودجه‌‏ای به فناوری اطلاعات نیز اختصاص داده نشد تا وزارت ارتباطات بتواند از محل آن این پدیده نو را به عنوان اولین كشور در جهان به سرانجام رسانده و ادعای خلق اینترنت را در جهان داشته باشد.

این روزها دیگر صحبت از اینترنت ملی نیست. واژه‌‏ای كه از زبان مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بهمن‌‏ماه سال 84 مطرح و به نقل محافل كارشناسی و رسانه‌‏ای تبدیل شد، این روزها خاموش مانده است.
به گزارش ایلنا، بیش از یك سال از ابداع كلمه اینترنت ملی گذشته است؛ اما خبری از این ایده نوی دبیر شورایعالی فناوری اطلاعات برای رقابت با شبكه بی‌‏مرز اینترنت نیست.

عبدالمجید ریاضی كه نبود شبكه ملی را ضعف اصلی IT درایران می‌‏دانست, آن روزها در حالی از اینترنت ملی به عنوان یك طرح مورد نیاز كشور نام می‌‏برد كه فهم نسبی از مزایای اینترنت به عنوان یك شبكه جهانی اطلاع‌‏رسانی در كشور ایجاد شده بود.

اگرچه از زمان مطرح شدن اینترنت ملی كارشناسان بسیاری به نقد این پدیده پرداختند؛ اما پر واضح بود كه ایجاد نسخه ایرانی از اینترنت نه عملی است و نه منطقی و اگر قصد بر این بود كه به دلیل موضوعات هسته‌‏ای ایران و شرایط سیاسی شبكه‌‏ای در موازات اینترنت جهانی ایجاد شود، نیازی به انتخاب نام آن به عنوان اینترنت ملی نبود.

زمانی كه كارشناسان فناوری اطلاعات بر این باور بودند كه اینترنت در سطح كشور به تنهایی قابل راه‌‏اندازی نیست و مطرح كردن اینترنت ملی بدون داشتن دیتاسنتر ملی محال است, این مدیران تراز اول وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بودند كه به دفاع از استقرار یك اینترنت كشوری برخاستند و سنگش را به سینه زدند.
اما این دفاع تنها در یك بازه زمانی كوتاه‌‏مدت شكل گرفت و پس از رد درخواست بودجه آن توسط مجلس در سال 85 به دلیل توجیه نبودن مفهوم این طرح, به دست فراموشی سپرده شد.

در سال جاری نیز نه تنها اسمی از اینترنت ملی در بودجه پیشنهادی دولت برده نشد، بلكه حتی بودجه‌‏ای به فناوری اطلاعات نیز اختصاص داده نشد تا وزارت ارتباطات بتواند از محل آن این پدیده نو را به عنوان اولین كشور در جهان به سرانجام رسانده و ادعای خلق اینترنت و مبانی آن را در جهان داشته باشد.

به عقیده بسیاری از كارشناسان در آن زمان شبكه اینترنت ملی كه كم‌‏كم به شبكه ملی اینترنت تغییر نام داد همان شبكه ملی دیتا بود كه سال‌‏ها در حال راه‌‏اندازی است و پروژه‌‏ای كه تنها مانع انتقال اطلاعات به خارج از كشور شود متفاوت از شبكه اینترنت ملی است.

واقعیت آن است كه نسخه ایرانی اینترنت در جهت قطع نیاز از وابستگی به كشورهای دیگر، حركت به سوی برنامه‌‏ریزی در جهت سانسور اطلاعات منتشر شده در اینترنت و ورود آن به كشور از طریق چند لایه كردن ورود اطلاعات به رایانه كاربران داخلی براساس معیارهای خاص مطرح شد؛ اما همانند اكثر طرح‌‏های وزارت ارتباطات در حد حرف باقی ماند و كم‌‏كم به دست فراموشی سپرده شد و شاید تنها یك بار خبری از ارائه طرح مفهومی اولیه آن از سوی مركز تحقیقات مخابرات ایران به گوش رسید كه آن هم فقط در حد یك خبر بود.

به هر حال و با توجه به ناتمام ماندن و به تاریخ پیوستن طرح‌‏های عظیمی كه در كشور ما عناوین ملی بر دوش می‌‏كشند، واضح بود كه پروژه اینترنت ملی نیز در حد و اندازه همین حرف و حدیث باقی خواهد ماند!


نوشته شده توسط فائزه در چهارشنبه 15 فروردین 1386 و ساعت 10:04 ق.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 مانیتوری که لوله می شود!! ... کامپیوتر ,

در آینده ای نه چندان دور مانیتورها دیگر جایی روی میز کار شما نخواهند داشت ، چرا که با تولید نسل جدید آنها، شما می توانید مانیتورهایی را که دور محورخود پیچیده شده اند - درست مانند پرده های پروژکتور- به دیوار آویزان کنید و در زمان کار ، آنها را باز کرده و استفاده نمایید.
چند سالی است که کمپانی های بزرگ تولید کننده مانیتور، برای تولید مانیتورهای کم ضخامت تر، رقابت شدیدی با یکدیگر دارند. در این میان تولید مانیتورهایی که قابل انعطاف نیز باشند به هدفی دست نیافتنی برای این کمپانی ها تبدیل شده بود. کاربردهای تجاری فراوانی که مانیتورهای قابل انعطاف دارند، باعث براه افتادن تحقیقات فشرده ای در سطح جهان برای بدست آوردن فن آوری تولید این نوع مانیتورها شده بود. تا اینکه هفته گذشته شرکت فیلیپس (Philips)اعلام کرد که توانایی تولید مدل اولیه ای ازمانیتورهای قابل انعطاف را دارد.البته تا کنون تلاشهایی در این زمینه صورت گرفته بود که نتایج خوبی هم در برداشته است.
از جمله می توان به ساخت مانیتور کوچکی بانام گومی (Gummi)در سال گذشته اشاره کرد که اندازه ای در حد یک کارت اعتباری داشت و بدون نیاز به موس وصفحه کلید می توانستید از آن استفاده کنید و مهمتر از همه اینکه با پیچاندن آن هیچ مشکلی برای آن به وجود نمی آمد.
تنها مشکلی که در این میان وجود داشت ، عدم توانایی شرکت تولید کننده این مانیتور در ساخت مانیتورهایی با ابعاد بزرگتر بود.
مانیتور ساخت کمپانی فیلیپس بر خلاف مدل های ساخته شده قبلی اندازه مناسبی دارد. مدل اولیه تولید شده یک مانیتور پنج اینچی است و کمپانی فیلیپس اعلام کرده که با ادامه تحقیقات بر روی این مدل اولیه قادر است تا دو سال آینده مانیتورها یی با ابعاد یک مانیتور معمولی را وارد بازار نماید. از مهمترین مزایای این مانیتورها امکان استفاده آنها در گوشی های موبایل است.
با استفاده از این مانیتورها موبایلهای کوچک هم می توانند صفحه نمایش بزرگی داشته باشند. برای دیدن یک کلیپ یا اتصال به اینترنت شما می توانید صفحه نمایش موبایل را که در دستگاه لوله شده است ، بیرون کشیده و از آن استفاده نمایید. به این ترتیب دستگاههایی مانند پالم که استفاده های زیادی از مانیتورشان می شود می توانند در ابعاد کوچک تری تولید شوند ودرعین حال از مانیتور آنها به عنوان صفحه کلید نیز استفاده شود.ضخامت این مانیتورها 100 میکرو متر است و می توان چنین ضخامتی را با ضخامت دو ورقه کاغذ مقایسه کرد و از طرف دیگربا توجه به جنس پولیمری که برای آن در نظر گرفته شده دارای شعاع انحنای بسیار کمی است.
شعاع انحنای این مانیتورها در حدود 7.5 میلیمتر است ، به این ترتیب شما می توانید آن را دور خود کار خود لوله کنید. در واقع همین شعاع انحنا و انعطاف پذیری می تواند طول عمر این مانیتورها را نیز به نحو چشمگیری افزایش دهد. در واقع کمپانی فیلیپس این موفقیت را مدیون شرکت پولیمر ویژن است که به تازگی به جزئی از فیلیپس تبدیل شده است. در واقع مهارت این شرکت در تولید صفحه های TFTدر اندازه های بزرگ است.
این مانیتور که نام علمی آن 5 PV-QML است ، دارای 320x240 پیکسل می باشد و وضوح تصویر آن نیز 80dpi است.
در واقع این مانیتور دارای کیفیت مناسبی برای استفاده های روزانه می باشد، چرا که هر پیکسل آن می تواند به تنهایی چهار نقطه طوسی رنگ را بوجود آورد. جالب اینجاست که لایه الکترونیکی فعال این مانیتور تنها 25میکرومتر ضخامت دارد. بنابر این اطلاعات این سطح ، از 80000 TFT تشکیل شده که این یکی از بالاترین تعداد TFTاست که تا کنون در این گونه مانیتورها جای گرفته است.
به گفته سخنگوی کمپانی فیلیپس این مانیتور نسبت به مانیتورهای رایج از قیمت کمتری نیز برخوردار خواهد بود، چراکه برای تولید آن به تجهیزات گرانقیمت برای ایجاد خلائ نیازی نیست و در مقایسه ، از فن آوری تولید ارزانتری برخوردار است.
این مانیتور اولیه به صورت سیاه وسفید است و هنوز فن آوری که بتوان آن را بصورت رنگی در آورد، تکمیل نشده است. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا این مانیتور قادر به پخش فیلم نیز خواهد بود یا خیر؟ درحال حاضر سرعت لودکردن این مانیتور بسیار پایین است به طوریکه برای نشان دادن یک عکس یک دقیقه وقت لازم دارد.
بااین حال سخنگوی کمپانی فیلیپس قول داده تا دو سال آینده با رفع تمامی نواقص این مدل اولیه ، مانیتوری کاغذی ، در ابعاد مانیتورهای معمولی و با کیفیت بالا وارد بازار خواهد شد.از دیگر مزایای این مانیتورها امکان استفاده آنها در کامپیوترهای لپتاب است. به این ترتیب لپتاب ها به نحو چشمگیری سبک خواهند شد. در این کامپیوترها دیگر از یک ورقه سنگین محافظ خبری نیست و همچنین می توان صفحه کلید را نیزحذف کرد به این ترتیب لپتابها به معنی واقعی قابل حمل می شوند.
ماده اصلی بکار رفته در این مانیتور، ماده ای به نام جوهر الکترونیکی (e-ink)است که علاوه بر خاصیت انعطافی که دارد باعث کم مصرف شدن مانیتور و بالارفتن عمر باتری آن نیز می شود.به این ترتیب بعید به نظر نمی رسد که تا چند سال دیگر شما بتوانید روزنامه الکترونیکی تان را بخوانید و سپس آن را لوله کنید و در جیب پیراهنتان بگذارید.


نوشته شده توسط فائزه در چهارشنبه 15 فروردین 1386 و ساعت 10:04 ق.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 شخصیت و طرز خوابیدن !!! ... عمومی ,

                           

شاید حالت های خوابیدنی که به آن عادت کرده اید، نتوانند شما را به بالاترین میزان آرامش در هنگام خوابیدن برسانند، اما این بار که می خواستید بخوابید به طرز خوابیدن خود دقیق شوید و ببنید با کدامیک از حالت هایی که ما در این مقاله برایتان توضیح می دهیم، شباهت دارد.

دانشمندان معتقدند که طرز خوابیدن افراد می تواند نکات مهمی را در مورد خصوصیت آنها به ما بگوید.

خوب..... طرز خوابیدن شما چه چیزهایی در مورد شخصیتتان می گوید؟

ریاست انجمن ارزیابی خواب انگلیس، پروفسور "کریس ایدزیکوسکی" در مورد 6 نمونه از رایج ترین حالات خوابیدن تحقیق کرده است و به این نتیجه رسیده است که هر یک از آنها با یک کاراکتر شخصیتی منحصر به فرد در افراد مرتبط هستند.

طرز خوابیدنتان چه چیزی های در مورد شخصیتتان می گوید.....

حالت جنینی

افرادی که خودشان را خم کرده و مانند دوران جنینی به خواب می روند افرادی هستند که از بیرون سر سخت اما قلباً انسان های ملایمی بوده و دارای روح بسیار لطیفی میباشند. شاید در نگاه اول از کسی که او را به تازگی ملاقات کرده اند، خجالت بکشند اما دیری نخواهد گذشت که خجالتشان می ریزد و آرام می شوند. این مورد یکی از شایع ترین حالات خوابیدن است. در تحقیقی که انجام شد 41% از 1000 نفری که تحت آزمایش بودند به این حالت می خوابیدند. خانم ها دو برابر بیشتر از آقایون به خوابیدن در این حالت گرایش دارند.

چوب گرد

خوابیدن به پهلو در حالیکه دست ها پایین در کنار پهلو قرار دارد. این افراد به سرعت با دیگران ارتباط برقرار می کنند و از روابط اجتماعی بالایی برخوردار هستند. به راحتی به غریبه ها اعتماد می کنند و دوست دارند همیشه در جمع های بزرگ شرک کنند. البته این امکان هم وجود دارد که اندکی زودتر از سایرن گول بخورند.

آرزومند

افرادی که به پهلو می خوابند در حالیکه دست هایشان به سمت خارج و جلو است دارای طبع بازی هستند اما در عین حال می توانند شکاک، غرغرو و عیب جو نیز باشند. در تصمیم گیری قدری تعلل به خرج می دهند اما زمانیکه تصمیم به انجام کاری بگیرند، هیچ چیز نمی تواند آنها را وادار به تغییر نظرشان کند.

سرباز

خوابیدن به پشت در حالیکه دست ها به صورت صاف به پهلوها چسبیده باشد. افرادی که به این حالت می خوابند معمولاً ساکت و خوددار هستند. تمایل چندانی به هیاهو و سر و صدا ندارند و برای خود و سایرین مقررات و معیارهای متعددی  قائل می شوند.

آزاد و رها

خوابیدن از جلو در حالیکه دست ها اطراف بالشت باشد و سر به یکی از طرفین چرخیده باشد. معمولاً افراد عجول، بی پروا، و کمی گستاخ به این شیوه می خوابند. آنها به سرعت عصبانی می شوند، به شدت آسیب پذیر هستند و انتقاد و قرار گرفتن در شرایط سخت را دوست نمی دارند.

ستاره دریایی

خوابیدن بر روی پشت در حالیکه دست ها در اطراف بالشت قرار دارد. این افراد به عنوان بهترین دوست ها برای دیگران به شمار می آیند چرا که به خوبی به حرف های دیگران گوش می دهند و هر موقع که نیاز به کمکشان باشد، حاضر هستند. آنها معمولاً علاقه ای ندارند که مرکز توجه دیگران باشند.

البته گونه های مختلف دیگری از خوابیدن نیز وجود دارد که در این مطالعه بر روی آنها آزمایش نشده است.

پروفسور ایدزیکوسکی تاثیر نحوه خوابیدن بر روی سلامتی را نیز مورد مطالعه قرار داده است. او معتقد است که خوابیدن آزاد و رها برای سیستم گوارشی بسیار مناسب است. این در حالی است که موارد سرباز و ستاره دریایی موجب خور خور کردن شده و خواب خوبی را به همراه ندارند.

او معتقد است زمانیکه شکم آزاد باشد، افراد راحت می توانند تنفس کنند و اعما و احشا در آرامش کامل قرار می گیرند؛ اما اگر وزن بدن بر روی شکم قرار بگیرد، آنوقت میزان اکسیژن دریافتی تحلیل رفته و فشار بیشتری به شکم وارد می شود که این امر موجب خور خور می شود. البته ممکن است افرادی که در این حالات می خوابند تا صح از خواب بیدار نشوند، اما از ساعات خواب خود بهره کافی نبرده و انرژی زیادی دریافت نمی کنند.

همچنین تحقیقات او گویای این مطلب هستند که کمتر اتفاق می افتد تا افراد حالت های خوابیدن خود را تغییر دهند و در این میان تنها 5% بودند که اظهار می داشتند هر شب حالت های خوابیدن خود را تغییر می دهند.

 منبع


نوشته شده توسط محمد در شنبه 4 فروردین 1386 و ساعت 03:03 ق.ظ
ویرایش شده در شنبه 4 فروردین 1386 ساعت 03:03 ق.ظ
 نوشته های پیشین
+ اولین ها در ایران
+ تازه ها
+ بالاخره وقتش شد!!!!!!!!!
+ دفاعیه
+ شوخی با مغز
+ نتایج آزمون جامع و ارزیابی حرفه ای دوره های علمی – کاربردی پودمانی 29 مرداد اعلام می شود
+ نمیدانم پس از مرگم چه خواهد شد
+ یه پیره زن 200 ساله
+ پرخاشگری حمله قلبی می‌آورد
+ مداد در سر یک زن ۵۹ ساله!!!!!!!!!
+ اعلام نتایج اولین آزمون جامع و ارزیابی حرفه ای علمی کاربردی در اواسط مرداد ماه
+ پایان نامه تحصیلی رضا پهلوی
+ عشق را زندگی کردن...
+ پارسی را پاس بداریم
+

صفحات :